شنبه / ۱۷ مهر ۱۴۰۰ / ۱۹:۵۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۵۳۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

حوزه تجارت، پیشران توسعه استان سیستان و بلوچستان است

استاندار گفت: حوزه تجارت و صادرات و مبادلات مرزی می‌تواند پیشران و پشتیبان توسعه سایر حوزه‌ها در استان باشد.

(شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰) ۱۹:۵۷

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی "استاندار سیستان و بلوچستان" در نشست امروز شنبه با مدیران بخش صنعت، معدن و تجارت و فعالان بخش خصوصی اظهار داشت: تجارت و مبادلات مرزی نقطه غالب و پاشنه ی آشیل استان است و باید برای توسعه این حوزه برنامه‌ریزی کنیم.

مدرس خیابانی گفت: سیستان و بلوچستان با بیش از ۱۶۰۰ کیلومتر مرز مشترک است که بخش تجارت می‌تواند به فوریت به توسعه استان کمک کند و حتی پیشران سایر حوزه های سرمایه گذاری از جمله صنایع معدنی باشد.

وی تصریح کرد:اگر در بخش تجارت و مبادلات مرزی موفق باشیم چه بسا سرمایه‌گذاران بیایند و برای سایر بخش‌ها از جمله صنعت و معدن در استان سرمایه گذاری کنند.

نماینده عالی دولت در استان گفت: در بخش معادن هم آنچه که مشهود است این است که این ذخایر هنوز زیر زمین هستند و بهره برداری از این ذخایر زمانبر و نیازمند سرمایه‌گذاری است.

وی افزود: در آنتیموان از نظر ذخایر به ترتیب مقام اول، در ذخایر طلا جایگاه دوم و در منیزیم جایگاه سوم را داریم و این بسیار امیدبخش است ولی آنچه که مهم است این که استخراج و بهره برداری و فرآوری و فروش و صادرات آن نیازمند این است که بخش خصوصی تلاش کند.

استاندار با بیان اینکه نقش اصلی را در توسعه تجارت استان باید به بخش خصوصی بدهیم، تاکید کرد: شورای مشورتی بخش خصوصی باید به کمک ما بیایند و کمک کنند و البته این همکاری تنها مشورت و فکر نیست و در بخش‌های مختلف باید سرمایه‌گذاری کنند.

وی ادامه داد: زمینه‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد به طور مثال بخش خصوصی مشخصا باید در حوزه بازارچه‌های خرده‌فروشی فعال شوند.

مدرس خیابانی گفت: دبیرخانه تشکل‌های غیردولتی باید شکل بگیرد و نظام سیستماتیک ارتباطی ایجاد شود و نقطه تماس بخش خصوصی و دولت منظم شود.


تعداد بازدید : ۲۰۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید