چهارشنبه / ۲۱ مهر ۱۴۰۰ / ۱۱:۱۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۵۴۱
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری:

سهمیه آرد نانوایی ها غیراقتصادی در صورت درستکار بودن، اضافه و اقتصادی شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: نانوایی هایی که تخلف نداشته‌اند و عملکرد آنها صادقانه بوده اگر فروش اقتصادی ندارند از محل آرد شناور سهمیه اضافه دریافت کنند تا به فروش اقتصادی برسند.

(چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰) ۱۱:۱۷

دکتر "ماندانا زنگنه" در کارگروه گندم، آرد و نان استان که در سالن جلسات این معاونت برگزار شد؛ افزود: برای کنترل کیفیت و قیمت نان در سال گذشته ۱۰ هزار و ۵۹۸ بازرسی از نانوایی های استاد انجام شد که تشکیل ۷۶۸ پرونده تخلف نتیجه آنها بود و در نهایت واحدهای متخلف به طور مجموع ۱۰ میلیارد و ۳۹۹ میلیون ریال جریمه نقدی شدند.

وی بیان کرد: در ۶ ماهه ابتدایی امسال هم ۵ هزار و ۸۷۷ بازرسی از واحدهای نانوایی صورت گرفت که با تشکیل ۳۰۶ پرونده تخلف همراه شد و در نهایت علاوه بر صدور ۱۶ میلیارد و ۹۱۱ میلیون ریال جریمه، سهمیه آرد ۱۵۳ واحد متخلف در مجموع به میزان ۷۳۲ تن نیز کسر شد.

زنگنه افزود: در قیاس با شهر نشینان روستای های استان مصرف نان بیشتری دارند و این بدان معناست که تامین آرد روستاییان نسبت به واحدهای نانوایی شهری اهمیت کمتری ندارد بنابراین به هیچ عنوان نباید برای تامین آرد شهری از سهمیه واحدهای روستایی کاسته شود و بجای آن باید سهمیه آرد نانوایی هایی که کم کاری دارند کاهش یابد و سهمیه واحدهای متخلف قطع شود.

تعداد بازدید : ۱۳۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید