پنج شنبه / ۲۹ مهر ۱۴۰۰ / ۲۲:۵۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۵۷۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

شاخص سطح پوشش مخابراتی سیستان و بلوچستان باید به میانگین کشوری برسد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ارتباطات و فناوری اطلاعات یکی از شاخص‌های اصلی در تحقق توسعه است و اگر قرار است در این استان روند توسعه تسریع شود باید شاخص های زیرساختی مخابراتی استان در کنار سایر شاخص‌های توسعه‌ای به میانگین کشور برسد.

(پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰) ۲۲:۵۳

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی “استاندار” در اولین نشست توسعه زیرساخت‌های مخابراتی و اینترنتی استان که ظهر امروز (پنجشنبه) با حضور ویدیو کنفرانسی فرمانداران در استانداری تشکیل شد؛ اظهار داشت: بسیاری از جاده های اصلی، مراکز صنعتی، تجاری، ترانزیتی، گردشگری و برخی مناطق استان که در فرایند توسعه مهم هستند، فاقد اتصال به شبکه مخابراتی می‌باشند که ضروری است با پیگیری های مستمر از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تلاش شود از طریق تامین اعتبار لازم و جلب مشارکت اپراتورهای تلفن همراه و شرکت‌های بزرگ تولیدی و صنعتی برای سرمایه‌گذاری در توسعه زیرساخت‌های مخابراتی، میانگین برخورداری و دسترسی استان به شبکه ملی ارتباطات به متوسط کشور برسد.

وی افزود: متاسفانه برخی نقاط مرزی، بازارچه‌ها، اسکله های صیادی و برخی روستاهای بالای ۲۰خانوار و مناطق هدف سرمایه‌گذاری در استان به شبکه مخابراتی متصل نیستند یا فاقد ارتباطات پایدار هستند که بایستی با احداث سایت های جدید و تقویت آنتن‌دهی و افزایش سرعت اینترنت، برای آنها ارتباطات مناسب فراهم شود.

استاندار همچنین از فرمانداران و دستگاههای زیر مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان خواست: خلاءهای ارتباطی و کانون‌های نیازمند به مخابرات و اینترنت را شناسایی و با اولویت‌بندی نسبت به رفع این خلاءها اقدام کنند.

مدرس خیابانی همچنین خواستار سرمایه‌گذاری ۳درصد درآمدهای اپراتورهای تلفن همراه و مخابرات در حوزه زیرساختارهای مخابراتی استان برای تکمیل آنها شد.

وی به فعالیت‌های تجاری و ترانزیتی در پایانه‌ها و بازارچه‌های مرزی اشاره کرد و بیان داشت: به دنبال این هستیم که ۲درصد از درآمدهای گمرکی و مرزی استان به عنوان درآمد ثابت، صرف تکمیل زیرساخت‌های استان شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هم در این جلسه گفت: بر اساس برنامه ششم توسعه باید ۸۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار تحت پوشش مخابرات و اینترنت قرار بگیرند.

بلوچی‌زهی افزود: ۳هزار و ۴۴۲ روستای با جمعیت بیش از ۲۰خانوار در استان وجود دارد که حدود ۶۵درصد آنها به شبکه ملی ارتباطات متصل شده‌اند و در حال حاضر یک هزار روستای بالای ۲۰ خانوار به دلیل دور افتادگی، فاقد دسترسی به مخابرات و اینترنت هستند که به این دلیل ۱۲درصد از برنامه ششم توسعه در این زمینه عقب هستیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در پایان ابراز امیدواری کرد: بر اساس قول وزیر ارتباطات، با تامین اعتبار لازم طی یکسال آینده ۱۰۰درصد روستاهای بالای ۲۰خانوار باقیمانده در استان به شبکه ملی ارتباطات متصل خواهند شد.

تعداد بازدید : ۲۶۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید