جمعه / ۳۰ مهر ۱۴۰۰ / ۲۲:۰۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۵۷۶
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

طرحهای مهم منابع طبیعی با جدیت پیگیری شود

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: حفاظت ‌و نگهداری از منابع طبیعی به عنوان یک ثروت ملی بسیار مهم است و بایستی طرحهای مهم منابع طبیعی ازقبیل آبخیز داری، مالچ پاشی وحفاظت با جدیت پیگیری شود.

(جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰) ۲۲:۰۰

به گزارش روابط‌عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی “استاندار” در نشست با مدیرکل منابع طبیعی استان که صبح روز «جمعه» در استانداری انجام شد؛ با بیان اینکه منابع طبیعی نقش حیاتی در ابعاد مختلف زندگی بشر در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و زیست‌محیطی دارد؛ بیان داشت: نباید در روند توسعه و گسترش صنعت و رشد جمعیت به منابع طبیعی آسیب وارد شود؛ لذا وجود یک برنامه‌ مناسب برای نگهداری از منابع طبیعی می‌تواند، خطر نابودی این ثروت خدادادی را کاهش دهد.

وی به موضوع فرسایش خندقی (گرگروها) در شهرستان دشتیاری و جنوب استان اشاره کرد و بر استفاده از ظرفیت ملی برای تامین اعتبار، برگزاری جلسه ای با مسولین ملی ودانشگاهیان ودستگاههای مرتبط در این خصوص تاکید کرد.

وی همچنین خواستار پیگیری رفع مشکل پشتیبانی طرحهای عمرانی توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان شد.

در ابتدای این جلسه که منصور بیجار معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و مهرداد عرب رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان حضور داشتند، عبدالباسط پاکزاد مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گزارشی از اقدامات و آخرین وضعیت منابع طبیعی استان ارایه کرد.

تعداد بازدید : ۲۸۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید