چهارشنبه / ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ / ۰۹:۳۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۶۱۲
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

۱۳۰۰ کلاس به مجموعه کلاس های درس سیستان و بلوچستان افزوده شد / افزایش ۴۰ درصدی کلاس های درس نسبت به مدت مشابه سال قبل

استاندار سیستان و بلوچستان گفت سال گذشته ۳۲ هزار کلاس درس در استان داشتیم و امسال با اضافه شدن ۱۳۰۰ کلاس درس در مجموع ۳۳ هزار ۳۰۰ کلاس درس داریم.

۱۳۰۰ کلاس به مجموعه کلاس های درس سیستان و بلوچستان افزوده شد / افزایش ۴۰ درصدی کلاس های درس نسبت به مدت مشابه سال قبل
(چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱) ۰۹:۳۸

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی در نشست شورای آموزش و پرورش اظهار داشت: همه دستگاه‌های اجرایی در خصوص بازگشایی مدارس باید به وظایف محوله خود عمل کنند.

وی افزود: به دستور ریاست محترم جمهور امسال مدارس به شکل حضوری برگزار خواهد شد لذا اقدامات لازم برای رعایت شیوه نامه های بهداشتی انجام شده تا بتوانیم سال تحصیلی جدید را بدون هیچ مشکلی آغاز کنیم.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد:‌ تمهیدات لازم برای استقرار معلمین همچنین ثبت نام دانش آموزان صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: امسال حدود ۸۵۰ هزار دانش آموز درس در سطح استان ثبت نام کردند و آمادگی لازم برای بازگشایی مدارس را داریم.

مدرس خیابانی ادامه داد: همچنین مقرر شد ۱۰ هزار پکیج کمک آموزشی از سوی مجمع خیرین در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با کمک خیرین و نهادهای انقلابی بیش از ۳۳۰۰ کلاس طی مدت یکسال گذشته در سطح استان به تجهیزات سرمایشی و گرمایشی مجهز شده اند.

وی خاطر نشان کرد: همچنین ۱۶۰۰ کلاس در قالب پروژه های در دست اقدام در حوزه نوسازی و خیرین در حال آماده سازی است که ۸۰۰ کلاس درس تا قبل مهرماه ۱۴۰۲ تحویل آموزش و پرورش خواهد شد.

مدرس خیابانی عنوان کرد: کتب درسی در مدارس کماکان چون سال قبل به صورت رایگان بین دانش‌آموزان توزیع می‌شود که ۹۷ درصد این کتب ثبت نام شده و در حال توزیع است.

وی افزود: ۷۰۰ معلم دانشگاه فرهنگیان با پیگیری نمایندگان محترم مجلس و دستور وزیر آموزش و پرورش به مجموعه سهمیه استان اضافه شد.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ۱۰ مدرسه نیز برای اتباع و مهاجرین خارجی احداث می شود ، گفت: همچنین در تمام اقدامات مربوط به بازگشایی مدارس مجموعه آموزش و پرورش استان جزء رتبه های برتر کشور به حساب می آید که امیدواریم با انگیزه بالاتر سال تحصیلی جدید را آغاز کنیم.

تعداد بازدید : ۶۹۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید