شنبه / ۲ مهر ۱۴۰۱ / ۰۹:۲۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۶۱۵
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

بهره مندی ۱۰۱ روستا از آب آشامیدنی در طرح جهاد آبرسانی / سیستان و بلوچستان نیاز به اعتبارات بیشتری دارد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در قالب طرح جهاد آبرسانی ۱۲۸ پروژه اجرا شده که ۱۰۱ روستا آبرسانی آن به صورت کامل به اتمام رسیده و ۲۷ روستا مراحل نهایی خود را طی می کند و به زودی تمام می شود.

بهره مندی ۱۰۱ روستا از آب آشامیدنی در طرح جهاد آبرسانی / سیستان و بلوچستان نیاز به اعتبارات بیشتری دارد
(شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱) ۰۹:۲۸

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی در نشست جهاد آبرسانی اظهار داشت: حدود ۷۳ کیلومتر از خطوط انتقال در قالب طرح جهاد آبرسانی انجام شده که می‌توان گفت بر اساس هدف گذاری سال ۱۴۰۱، ۳۰ درصد اهداف تحقق پیدا کرده است.

وی افزود: به علت تامین منابع مالی مورد نیاز روند پروژه کند شده لذا به نظر می‌رسد باید در توزیع اعتبارات تجدیدنظر شود چرا که توزیع به تساوی بین استان ها انجام گرفته در حالی که سهم سیستان و بلوچستان این طرح در ۳۰ درصد کل کشور است بنابراین نیاز به اعتبارات بیشتری دارد.

مدرس خیابانی تاکید کرد: این استان به علت وسعت و شرایط خاص به عنوان ضروری ترین منطقه برای طرح جهاد آبرسانی هم اینک با کمبود اعتبار روبه‌روست و روند اجرای این طرح در این خطه کند شده لذا درخواست داریم با تامین اعتبار طرح بتوانیم به هدف دو هزار روستایی که در طرح جهاد آبرسانی تعریف شده برسیم.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: خوشبختانه با اجرای طرح جهاد آبرسانی بسیاری از کارخانجات از جمله صنایع تولید لوله استان احیا شده است.

وی تاکید کرد: مهمترین اولویت استان آب بوده و مهمترین موضوع آن آبرسانی به روستاها است.

مدرس خیابانی بیان کرد: علاوه بر اقداماتی که از سوی خیرین برای آبرسانی به روستاها انجام شد مدتی است که طرح جهاد آبرسانی به صورت ملی و سراسری از سوی وزارت نیرو تعریف شده که خوشبختانه سیستان و بلوچستان با ۲ هزار روستا در سطح کشور بیشترین سهمیه را دارد.

وی خاطرنشان کرد: در قالب طرح جهاد آبرسانی یک قرارداد ملی با قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) منعقد شد که طی آن روستاهای سیستان و بلوچستان آبرسانی می شود.

تعداد بازدید : ۶۵۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید